Bloog Wirtualna Polska
Są 1 273 503 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kilka słów...

środa, 27 sierpnia 2008 15:15
 

Często w dziale „Komentarze" lub w „Księdze Gości" pojawiają się różnego typu zapytania.  Przypominam, że do korespondencji, w tym do pytań i moich odpowiedzi, służy e-mail polones1@bol.com.br  Czasem, kiedy z jakichś tam przyczyn skrzynka nie działa, odpowiadam z innego mojego adresu.

 

Dziękuję Pani Sylwi za wczorajszy, bardzo miły e-mail. Usiłowałem odpowiedzieć, ale moje e-maile wracają, chyba odczytywane prez Pani skrzynkę e-mailów jako spam.  W każdym bądź razie życzę Pani i Pani rodzinie miłych wrażeń z podróży oraz zakochania się w Bahia i w Brazyli.

 

Już kilka osób w tych dniach pisało do mnie z pytaniami na temat właśnie Brazylii, w tym Salvadoru i stanu Bahia, w którym żyję (około 400 km. od Salvadoru). W miarę moich możliwości zawsze jestem gotów odpowiedzieć na pytania i doradzić.

 

Z powodu braku czasu, chorowania i różnych innych trudności  praktycznie moje pisanie do blogów zostało już bardzo ograniczone. Pomimo tego cieszę się, że dotychczasowe, umieszczone tam materiały kogoś zaciekawiły, a komuś innemu przyniosły jakąś radość lub pożytek. Kiedyś marzyłem o pięknej i wszechstronnie opracowanej stronie internetowej poświęconej Ameryce Łacińskiej, ale dzisiaj sprawia mi już zadowolenie samo przekazywanie nieco wiedzy i radości moim rodakom poprzez blogi.   

 

Pozdrawiam z wiosennego już sertão,

Mirek


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Prawda o moim pisaniu

sobota, 26 lipca 2008 17:12
 

1. Właśnie z listy moich blogów wymazałem dotychczasowy blog o wiadomościach z Ameryki Łacińskiej: http://latynosi.bloog.pl/ .

Założony 28 lipca 2007 roku, czyli przed rokiem, miał ponad 107 tys. wejść, z czego się cieszę, chociaż prowadziłem go bardzo nieregularnie, często całymi dniami i tygodniami nie dokonując tam żadnych wpisów.  Kiedyś miałem sen o prawdziwej stronie internetowej w języku polskim dotyczącej najróżniejszych dziedzin z życia Latynosów, ale doszedłem do wniosku, że przy mojej sytuacji samotnie tego snu nie zdołam zrealizować.

Jeszcze przez jakiś czas blog ten pozostawię w aktualnym stanie, a potem całkowicie usunę.

 

2. Moje tłumaczenia tekstów piosenek z blogów http://latynowska.bloog.pl/ i http://cantocristiano.bloog.pl/ z pewnością są dalekie od doskonałości. Już kilka razy prosiłem osoby znające języki portugalski i hiszpański, aby pomogly mi poprawiać teksty, pisać nowe. Zamiast tego ktoś w tych dniach napisał komentarz, którym chciał mnie zniechęcić do dalszego pisania. Komentarz wyciąłem i inne, podobne, również będę wycinać. Jeśli ten ktoś rzeczywiście zna język, to niechaj pomoże, udowodni co potrafi, a nie przeszkadza.

 

3. Blog http://bahia.bloog.pl/ przez półtora roku przybliżał Polakom stan Bahia w którym mieszkam, ale pod koniec grudnia ubiegłego roku całkowicie go wymazałem, usunąłem. Zamiast niego, pod tym samym linkiem, zacząłem od początku pisać nowy blog, tym razem dotyczący najróżniejszych miejsc Brazylii. Ostatnio wrzuciłem tam bardzo mało tekstów, ale w miarę sił i możliwości wciąż będę go uzupełniał. Blog ten ma na celu przybliżenie Polakom jakby mojej drugiej Ojczyzny, do której rzucił mnie przed laty los, Brazylii.

 

4. Blog http://latynoskie.bloog.pl/ założyłem w ubiegłym roku, ale zacząłem go pisać dopiero w marcu bieżącego, 2008 roku, i nigdy nie wyszedł poza granice snów i planów. Nie chcę go jednak usuwać, bo być może jeszcze będę tam pisywać... . Jego zadaniem miało być przybliżenie miejsc i różnych tematów dotyczących Ameryki Łacińskiej, nie tylko Brazylii. Może z czasem, kiedyś....

 

5. Blog http://latynowska2.bloog.pl/ jest jedynie uzupełnieniem, spisem treści dla blogu http://latynowska.bloog.pl/

 

Cieszę się z tymi z Was, którzy znaleźli w moich blogach coś pożytecznego, coś, co sprawiło Wam radość, zainteresowało Was, w jakiś sposób pomogło... . Jeśli tak było, to cel pisania tych blogów został już zrealizowany.

 

Mieszkam w małym mieście w brazylijskiej krainie katusów, nie mając zbytnio czasu, zdrowia i środków na długie siedzenie przy komputerze. Moje blogi stały się w jakimś stopniu moim z nielicznych już kontaktów z Polską i Polakami. Będę pisywać tam dalej tak długo, jak będzie to w mojej mocy, w moich możliwościach. Proszę o wybaczenie mi wszelkich błędów, ale od października 1987 roku, czyli od 21 lat żyję poza Polską, prawie nie mając już kontaktu z krajem i z językiem polskim.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie z zimowego, ale dzisiaj ciepłego tropiku.

Mirek


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Kilka słów usprawiedliwienia

niedziela, 30 września 2007 2:39

Na razie zapraszam do linkowni, którą pomału będę uzupełniał linkami na temat poszczególnych krajów w języku polskim i zagranicznymi linkami ze zdjęciami. Projekt jest bowiem ambitny, ale ostatnio mam wiele problemów do rozwiazania i nie mam zupełnie czasu na pisanie blogów.     

 

Za to zapraszam do innych moich dawnych i aktualnych blogów:

http://latynosi.bloog.pl  (wiadomości)

http://latynowska.bloog.pl  (tłumaczenia piosenek, muzyka)

http://bahia.bloog.pl (miejsca w wielkiej Brazylii; Brazylia wiec ma oddzielny blog, a jedynie niektóre artykuly znajdziemy w dziale "Inne tematy, artykuly..." niniejszego blogu http://latynoskie.bloog.pl )

http://cantocristiano.bloog.pl (tlumaczenia piosenek chrzescijanskich)

 

Mój e-mail, przypominam, to polones1@bol.com.br

 

  


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

sobota, 25 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  55 826  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O mnie

Mirek, Polak w Brazylii, zonaty z Brazylijka, osiadly w stanie Bahia.
Moje blogi:
http://bahia.bloog.pl
http://latynowska.bloog.pl
http://latynosi.bloog.pl
http://cantocristiano.bloog.pl
http://latynoskie.bloog.pl
http://latynowska2.bloog.pl
e-mail: zimne@wp.pl

O moim bloogu

Ten blog pragnę poświęcić najróżniejszym, ciekawym miejscom, osobom i wydarzeniom z historii Ameryki Łacińskiej.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 55826
Bloog istnieje od: 3713 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl