Bloog Wirtualna Polska
Są 1 273 503 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Brama Bogów w Peru

piątek, 07 marca 2008 2:57

             

 

Peru jest krajem, w którym dokonuje się ciągle nowych, wspaniałych odkryć różnych nieznanych, tajemniczych miejsc i nawet miast. Jednym z takich niezwykłych odkryć było odkrycie wielkiej i tajemniczej struktury w kształcie drzwi w górskim regionie Hayu Marca, w pobliżu Jeziora Titicaca, 35 km. od miasta Puno. Chodzi o miejsce, które miejscowi Indianie od wieków nazywają „Bramą Bogów".  

 

Owa struktura w kształcie drzwi jest zwana progiem lub wejściem Amaru Muru. Według proroctwa drzwi te mają się otworzyć, gdy bogowie powrócą w swoich kosmicznych pojazdach. Zgodnie z legendą prze te drzwi mieli już przejść różni wielcy bohaterowie, aby żyć życiem nieśmiertelnych. Inne osoby, które przyłożyły do „drzwi" swoje dłonie, miały mieć wizje gwiazd, słupów ognia i słyszały  jakąś dziwną muzykę.

 

Drzwi z Hayu Marca (Drzwi Bogów) zostały wykute w dawnej przeszłości w litej skale, mając dokładnie siedem metrów wysokości i siedem metrów szerokości, z mniejszą wnęką w środkowej ich części, przy ziemi, o wysokości dwóch metrów.

 

„Drzwi" odkrył przewodnik górski Jorge Luis. W wywiadzie dla lokalnej prasy stwierdził, że kiedy po raz pierwszy ujrzał tę strukturę, to nie mógł uwierzyć w to, co widzi, ponieważ śnił o niej już od lat, komentując swoje sny z osobami z rodziny i z przyjaciółmi. Jedyna różnica polegała na tym, że w jego snach ścieżka do drzwi była wyłożona różowawym marmurem i po obu jej stronach znajdowały się również różowego koloru marmurowe figurki. Poza tym, w śnie miał dostrzec, że małe drzwi były otwarte i wydobywało się z nich niebieskie, błyszczące, wychodzące jakby z tunelu światło. Dla niego widok tych drzwi był jakby objawieniem danym mu przez samego Boga, czymś wręcz niezrozumiałym.

 

Luis o swoim odkryciu powiadomił przedstawicieli władz i archeologów w Puno, La Paz i Limie. W krótkim czasie zapełniło się tam od archeologów oraz znawców historii i kultury Inków. Po wypytaniu się miejscowych Indian okazało się, że ci posiadali swoją własną legendę, która mówi o „wejściu do ziem bogów" oraz o tym, że w odległych czasach wielcy wojownicy łączyli się ze swoimi bogami, przechodząc przez te drzwi do nieśmiertelnego życia w chwale. Co jednak jest jeszcze ciekawsze, według tej legendy, coprawda rzadko, ale ci bohaterowie powracali ze swoimi bogami poprzez te drzwi, aby dokonać inspekcji wszystkich ziem w królestwie.

 

Wśród miejscowych Indian istnieje również inna legenda dotycząca czasu, kiedy do Peru przybyli Hiszpanie, rabując złoto i inne skarby Inków. To wówczas pewien kapłan Inków, Amaru Meru, ze „świątyni siedmiu błyskawic", uciekł ze swojej świątyni z świętym, zrobionym ze złota dyskiem, który zwano „kluczem bogów z siedmiu błyskawic". Miał się właśnie ukryć w górach Hayu Marca i przybyć do „drzwi", strzeżonych przez kapłanów- szamanów. Po pokazaniu im dysku-klucza bogów odbyto rytuał, który zakończył się niezwykłym wydarzeniem, ponieważ złoty dysk otworzył drzwi i z ich wnętrza, z widocznego w nich tunelu, miało się wydobyć niebieskie światło. Wówczas kapłan Amaru Meru przekazał klucz jednemu z szamanów, a sam wszedł przez drzwi do tunelu i „nigdy więcej już go nie widziano". Archeologowie znaleźli nawet małe okrągłe wgłębienie po prawej stronie małych drzwi i zaczęli snuć przypuszczenie, że właśnie tam możnaby wsadzić mały dysk... .

 

Niektóre osoby, które właśnie do tych małych drzwi przyłożyły swoje dłonie, miały stwierdzić, że poczuły płynącą przez nie jakąś dziwną energię oraz dane im było ujrzeć wizje gwiazd, kolumn ognia i słyszeć jakieś rytmiczne dźwięki, jakby niezwykłej, wspaniałej muzyki. Pojawiły się nawet osoby, co miały w wizji ujrzeć tunele wewnątrz góry. Nikt jednak dotąd nie odkrył sposobu, aby otworzyć drzwi... . Oczywiście, nie brakuje też sceptyków, którzy twierdzą wprost, że żadnych drzwi tam nie ma, ponieważ wszystko jest zrobione z jednego bloku skały, bez żadnych szczelin czy cięć.

 

Można tutaj jednak przytoczyć jeszcze jedną ciekawostkę. Otóż struktura z Hayu Marca jest podobna do Drzwi Słonecznych z Tiwanaku (Tiahuanaco) i innych pięciu miejsc archeologicznych, które połączone ze sobą wyobrażalną linią tworzą krzyż, przy czym obydwa ramiona tego krzyża krzyżują się w miejscu płaskowyża i jeziora Titicaca. Często również nadchodzą z regionu jeziora wiadomości o pojawianiu się na niebie niezydentyfikowanych obiektów. Opowiadana przez Indian legenda kończy się proroctwem, że drzwi bogów pewnego dnia ponownie się otworzą, ale o wiele większe, aniżeli są widoczne w chwili obecnej, pozwalając, aby bogowie powrócili w ich międzygwiezdnych pojazdach.

 

www.labyrinthina.com/amaru.htm

 

www.crystalinks.com/incaruins.html

 

www.onelight.com/hollow/peruvianstargate.htm

 

http://paralelo30.iespana.es/amarumuru.htm

 

www.americanchronicle.com/articles/12921

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

sobota, 25 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  55 814  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O mnie

Mirek, Polak w Brazylii, zonaty z Brazylijka, osiadly w stanie Bahia.
Moje blogi:
http://bahia.bloog.pl
http://latynowska.bloog.pl
http://latynosi.bloog.pl
http://cantocristiano.bloog.pl
http://latynoskie.bloog.pl
http://latynowska2.bloog.pl
e-mail: zimne@wp.pl

O moim bloogu

Ten blog pragnę poświęcić najróżniejszym, ciekawym miejscom, osobom i wydarzeniom z historii Ameryki Łacińskiej.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 55814
Bloog istnieje od: 3713 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl